środa, 9 lutego 2011

EcoFashion Weekend - niezwykły pokaz mody

Muszę przyznać, że weekendy z M. są zawsze wyjątkowe i nie ma szans nawet na odrobinę nudy. W ostatnią sobotę wybraliśmy się na pokaz mody (!) w ramach Eco Fashion Weekend.  Dla mnie była to zupełna nowość, ponieważ jeszcze nigdy nie byłam na pokazie mody, a M. był, jak się okazało ;)
Spotkaliśmy się najpierw na kawie i ciasteczkach u M. Było bardzo sympatycznie, a później poszliśmy do Junk Fashion Show, który odbywał się w Nowohuckim Centrum Kultury. Spodziewaliśmy się, że nie będzie tłumów, a tymczasem nie było gdzie wbić igły. Siedzieliśmy w rezultacie na schodkach z boku.
Najważniejszym elementem pokazu były ubrania ekologiczne, czyli wykonane wyłącznie z różnego rodzaju papieru. Kreacje były niesamowite. Niektóre bardzo skąpe i wąskie, tak że modelki bały się żeby im to wszystko nie spadło po drodze. Inne wręcz śmieszne – stroje przypominające truskawkę, ptaka, kości do gry czy konia na biegunach wywoływały u widowni raczej rozbawienie niż zachwyt.
  
Było dużo pięknych sukienek, kolorowych i wyglądających jak z bajki o jakiejś pięknej królewnie. Część kreacji podczas prezentacji pogubiło kilka elementów, ale nie było żadnej większej wpadki. Żadna z modelek się nawet nie potknęła, co zdarza się nawet na profesjonalnych pokazach, a ten taki nie był. 
    
  
W kolejnej części pokazanych było kilka strojów polskich blogerek, które skomponowały kreacje wyłącznie z rzeczy znalezionych w second-handach.  Szczerze powiedziawszy nie zrobiły one na mnie aż takiego wrażenia, jak te ubrania wykonane z papieru.
  
Na koniec pokazu zaprezentowane zostały ubrania, które miały pasować do hasła minimalizm. Były i krótkie sukienki, i żakiety, marynarki, ale również rozłożyste czerwone suknie. Ubrania ładne, kilka rzeczy naprawdę robiło dobre wrażenie, ale były też takie których poza wybiegiem nie dałoby się w ogóle założyć. 
  
Ogólnie pokaz był bardzo ciekawy : ) Nie spodziewałam się, że M. da się wyciągnąć na coś takiego, ale kolejny raz dał mi dowód, że interesuje go niemal wszystko :D
  
  
  
Zakochana

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz